דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל בנקים

עבור רובנו, מושגים מעולם המניות, הבורסה ושוק ההון נשמעים כמו סינית גמורה. לא מספיק שהעיסוק בכסף הוא עניין מלחיץ באופן יומיומי, לקחת את הכסף שיש (או שאין) לנו ועוד לסכן אותו על השקעות שיכולות להיות הימור המאה או כישלון מוחץ – אתגר שרובנו מעדיפים להתרחק ממנו.

אבל לא כל מה שקשור לשוק ההון חייב להיות מלחיץ וזר, ובטח שלא כל השקעה חייבת להיות מסוכנת ומלחיצה. עבור מי שמעדיפים לא לקפוץ מיד למים אלא להיכנס בהדרגה או עבור מי שפשוט רוצים את זה ככה – תעודות סל הן אפיק השקעה ידידותי ביותר.

תעודות סל, אם נרצה להאניש אותן רגע, הן ממש כמו כל אחד מאיתנו – פשוט מחפשות מישהו להיצמד אליו. ואם נדבר ברצינות – כל תעודת סל מקבלת את ערכה בהתאם לנכס, סחורה, מטבע או מדד אליו היא צמודה. ברוב המקרים, כאשר ערך אותו נכס, מדד סחורה או מטבע עולה – גם ערך התעודה, ולהיפך. שלא כמו רכישת מניות, רכישה של תעודת סל לא מעניקה לרוכש אחוזים בחברה, אבל היא גם ברוב המקרים השקעה מתונה, סולידית ובטוחה הרבה יותר מאשר רכישה של רוב המניות. יחד עם הסולידיות, המתינות והביטחון, אל תצפו "לעשות מכה" – תעודות סל הן אפיק השקעה שמניב רווחים, אבל לאט, במשך טווח זמן ארוך, ולא בבת אחת.

למה להשקיע דווקא בתעודת סל בנקים

חלק מהביטחון והיציבות שמאפשרות תעודות הסל נובע מהאפשרות להרכיב אותן ממספר מניות שונות. אם למשל ניקח תעודת סל הצמודה למדד ת"א 100, שהוא מדד 100 המניות של החברות המובילות בארץ, ערך התעודה ייקבע רק לפי עלייה או ירידה גורפת של המדד כולו. כלומר גם אם מניה אחת ירדה פתאום בפתאומיות, יש 99 אחרות שימתנו את השפעתה על הערך הכללי.

באופן דומה, אם נרצה לרכוש תעודת סל הצמודה לערך בטוח, יציב, כזה שאנו יודעים שניתן לסמוך על התשואה – גם אם המתונה – היציבה שלו, תעודת סל בנקים היא בחירה מצוינת. אמנם כבר היו מקרים של נפילת בנק כזה או אחר אך זה עניין נדיר מאוד, ובסך הכל מדובר בערך שאיתו ניתן לסכן את הכסף שלנו בצורה קצת יותר רגועה.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013