דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל מניות ישראל

במה מתבטא כוחן ויתרונן הגדול של תעודות סל? באפשרות לעקוב אחר 'מוסד' בורסאי ולא אחרי פרטים - מניות, אגרות חוב ספציפיות ועוד. יש בכך יתרון גדול - היתרון שבמעקב אחר גוף שנע בצורה מחושבת, סולידית ופחות הרפתקנית מהכלים הרגילים שבהם אנחנו נוהגים להשקיע. זהו ביטחון עבור כל משקיע, מתחיל או מתקדם.

נהוג להסתכל על שוק ההון כעל רכבת הרים אשר בכל יום יכולה להפתיע עם עלייה אל הפסקה או צניחה אל התחתית. אבל זה לא חייב להיות כך: היום, אפשר בהחלט להשקיע בצורה סולידית ורגועה מבלי 'להשתגע' ועדיין להבטיח לעצמך תשואה גבוהה יחסית לכל כלי אחר שנמצא מחוץ לשוק ההון.

היום, לא מעט משקיעים בוחרים דווקא באפיק הסולידי. בעולם כלכלי בו כבר מספר שנים אנו שומעים רק חדשות רעות ושליליות, הרפתקנות היא לא תמיד הדבר הטוב ביותר לעשות. בזמנים כאלו, השקעה רגועה היא הכדאית ביותר, בעיני אנשים רבים. ולכן, הם פונים לתעודות הסל ובעיקר - לתעודות סל מניות ישראל.

מה טוב כל כך בתעודות סל אלו?

באופן כללי, תעודות סל מניות עוקבות אחר מדדים שונים בבורסות השונות לניירות ערך. התעודות הללו יכולות לעקבות אחר מדדים בבורסות בכל רחבי העולם ולזכות את המשקיעים באפשרויות רבות ומסקרנות ביותר להשקעה, כאלו שבעבר כלל לא היו רלוונטיות מבחינתם.

תעודות סל מניות ישראל, מתרכזות בבורסה שלנו - בורסת אחד העם בתל אביב. כל אותם מדדים אשר אנו שומעים עליהם בחדשות, הופכים להיות אפיק להשקעה: תל אביב 100, תל אביב 25 (המעו"ף לשעבר), תל בונד, יתר 50, בלוטק 50 ועוד ועוד.

השקעה בכל אחד מהאפיקים הללו יכולה להיות מסקרנת מאוד עבור המשקיע הישראלי. גם עבור לא מעט משקיעים מחו"ל זו אופציה מעניינת, משום שהם רואים בישראל מקום נוח להשקיע בו, עם צמיחה כללית ונתונים חיוביים גם בתקופות המשבר העולמי. מדוע אפשרות זו נחשבת טובת כל כך?

ראשית, בשל היתרון של הקבוצה על פני היחיד. ממש כמו בספורט קבוצתי, השלם עולה על סך חלקיו והשילוב בין כל הגורמים יוצר אפיק השקעה אחד שיהיה חזק הרבה יותר מכל ביצוע שתעשה מניה אחת בפני עצמה. ולמה הכוונה? כאשר אדם משקיע במניה אחת או בקבוצת מניות, הוא תלוי בצורה ישירה בביצועים שלה. עלייה משמעותית תביא לו רווח יפה, אך ירידה דרסטית תגרום להפסדים גדולים - וזה לא יכול לקרות בפרספקטיבה של מדד שלם. ה'תזוזות' והשינויים במדד כולו יהיו הרבה יותר סולידיים ומזעריים, לכאן ולכאן. לכן זו השקעה בטוחה יותר. הרי כל תזוזה של מניה אחת, תשפיע אך במעט על ביצועי המדד כולו.

עניין נוסף שחשוב לזכור הוא, שהמדדים הללו מרכזים יחד את המניות הבולטות ביותר מאותו סוג - מניות בעלות הביצועים הטובים ביותר, בעלות המחזור הגבוה והע?ר ביותר וכדומה. לכן, הרכב המדדים דינאמי מאוד. המטרה היא להשאיר באותו מדד רק את המניות אשר עונות לקריטריונים. לכן, מניה שהופכת להיות חלשה יותר, תוצא מהמדד לטובת מניה אחרת. כך, חוזקו של המדד נשמר לאורך זמן ומבטיח למשקיעים יציבות שלא יקבלו בשום אפיק אחר.

ספיישל מניות ישראליות: מה לקנות היום בבורסה בת"א?

כתבת וידאו שפורסמה במסגרת גלובס TV בתאריך 13/11/2012:

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013