דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

הראל

הראל סל

הראל סל, או בשמה המלא - הראל תעודות סל, היא זרוע אחת מיני רבות של חברת הפיננסים והביטוח הראל. זרוע זו אחראית כמובן על ניהול תעודות הסל של החברה, והיא אחת מתוך שלוש זרועות אשר מתרכזות בשוק ההון.

הראל סל מחזיקה נכון להיום 50 תעודות סל מסוגים שונים, אשר מאגדות תחתיהן נכסים בשווי של שישה מיליארד שקלים. הראל סל היא שחקנית חדשה יחסית בתחום תעודות הסל בישראל, אשר הוקמה רק בשנת 2009, אך היא נחשבת כבר היום, ארבע שנים לאחר הקמתה, לאחת החזקות בשוק.

חברת האם, הראל פיננסים אחזקות בע"מ בשמה המלא, חולשת על תחומים רבים בשוק הישראלי: היא הוקמה עוד בשנת 1982 וכיום מציעה שלל כלי ביטוח (כולל קרנות פנסיה, ביטוחי בריאות, קופות גמל ועוד) וכן שירותים פיננסיים כגון תעודות סל, קרנות נאמנות ואף ניהול תיקי השקעות.

הראל מחזיקה בבעלותה גם את חברות הביטוח הראל, דקלה, המשמר, EMI, חברה לביטוח משכנתאות ועוד שתי חבורת ביטוח יוון ובטורקיה. בתחום הפיננסים היא מחזיקה בבעלות על הראל פיננסים, הראל סל והראל פיא.

משפחת המבורגר מחזיקה בחצי ממניותיה של חברת הראל פיננסים אחזקות בע"מ, בעוד המחצית השנייה של המניות נמצאת בבעלות הציבור ונסחרת בבורסה.

בראש הראל תעודות סל עומד המנכ"ל אורי שור, אשר נמצא כבר 16 שנים בשוק ההון. שור עמד בראש דסק אופציות הכיסוי של חטיבת תעודות הסל בבית ההשקעות 'קסם', דסק אותו יזם והקים. לאחר מכן שימש כדירקטור של 'גוונים נגזרות' - עוד אחד מהגופים שנמצאים בבעלות הראל. היום הוא מרכז את תחום המעו"ף בבית ההשקעות של הראל, במקביל לניהול תיקי אופציות באלטשולר שחם.

סגנו, הסמנכ"ל דוד ידיד, בעל ותק של 11 שנים בשוק ההון. בעברו עמד בראש חטיבת קופות הגמל של אקסלנס ועוד קודם היה נהל ההשקעות של בנק טפחות.

המוצרים אותם מציעה הראל סל ללקוחותיה

כאמור, הראל סל הוקמה לפני כארבע שנים בלבד, אך זה לא הפריע לה לתפוס נתח שוק יפה בעולם תעודות הסל ולהציע לא מעט מוצרים עבור לקוחותיה. בין המוצרים ניתן למצוא את תעודות הסל הבאות:

 • תעודות סל אג"ח ממשלתי: מקמ, גליל, ממשלתי-שקלי, גילונים, שחר, שחרים ועוד
 • תעודות סל אג"ח קונצרני: תל בונד 20, תל בונד 40, תל בונד 60, תל בונד צמוד, תל בונד צמוד יתר ועוד
 • תעודות סל מדדי אג"ח חו"ל
 • תעודות סל פיקדון: דולר, אירו, דולר אוסטרלי, כתר נורבגי ועוד
 • תעודות סל מדדי מניות ישראל: תל אביב 25, תל אביב 100, בנקים, נדל"ן ועוד
 • תעודות סל מדדי s&p
 • תעודות סל מדדי מניות חו"ל שקלי: 500 S&P ש"ח, NASDAQ 100 ש"ח, DAX 30 ש"ח, ראסל 2000 ש"ח ועוד
 • תעודות סל מורכבות: משולבת ממשלתי תל דיב 20, משולבת אג"ח תל דיב ועוד
 • תעודות סל ממונפות
 • תעודות סל סחורות: לונדון זהב
 • תעודות סל שורט (חסר)

כאמור, הראל סל מנהלת כיום כ-50 תעודות סל שונות ועל פי ההתפתחות המואצת של שוק זה בישראל, היא עוד צפויה להוסיף תעודות רבות ולגדול בהתמדה.

לאתר החברה: www.harel-group.co.il

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013