דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

לעבוד בשוק ההון

עבודה בשוק ההון נחשבת למבוקשת במיוחד. כיום, בתקופה בה אנו חיים, כסף הפך לסמל סטטוס ולכוכב ראשי בחיינו. מקצועות שוק ההון נוצצים, ולא סתם. המשרות מגוונות, המשכורות נאות מאוד ומדובר בעבודה מאתגרת, בה כל יום דורש תשומת לב לפרטים והתמודדות עם נתונים שמשתנים. בגלל כל אלה, מקצועות שוק ההון ועבודה בשוק ההון מבוקשים.

משרה בשוק ההון – מה זה אומר?

עבודה בשוק ההון דורשת ידע, ואף יותר מכך – תשוקה – למספרים ולגרפים. העבודה מתאימה למי שניחן בחשיבה ריאלית, אוהב מודלים סטטיסטיים ויודע לשלב את זה עם גישה טובה לאנשים. בסופו של דבר, בשוק ההון אנשים משקיעים ממיטב כספם, והם ירצו שמי שידאג לכסף שלהם יהיה אדם נעים וקשוב. לצד אלה, עובד בשוק ההון נדרש להיות בריכוז, לנהוג בקור רוח ולדעת לקבל החלטות במהירות. המשרות הן מגוונות – החל מיועץ השקעות ועד לאנליסט וחוקר שיודעים לנתח גרפים ולהציג תחזיות ליועצי ההשקעות. כדי להשיג משרה בשוק ההון, לא בהכרח צריך ללמוד תואר ייחודי אלא להוציא רישיון לעבוד בתחום. קורסים בסטטיסטיקה ובמיקרו כלכלה, בין אם נלמדו בתחום משיק או לא, יזכו אתכם בפטורים מבחינת הוצאת רישיון זה, אך מעבר לעניין הלימודים, מה שחשוב בתחום הוא התשוקה, הסקרנות והרצון ללמוד. טווח המשכורות בשוק ההון הוא משתנה, כשמתחילים וסטאז'רים מקבלים לרב משכורות שעומדות על 6,000-7,000 ₪ ברוטו. לאחר תקופת ההתלמדות וההתחלה, ניתן להגיע למשכורת ממוצעת של 10,000 ₪. בהמשך, לאחר צבירת ניסיון והצלחות ועם עבודה בחברה גדולה ובעלת מוניטין, השכר גם מגיע לסכום של 18,000 ₪ בממוצע.

איפה ניתן לעבוד בשוק ההון?

כמעט כל ארגון שמהות עבודתו הוא הפן הפיננסי, צריך אצלו עובדים בתחום שוק ההון. יחד עם זאת, ישנם גופים מרכזיים למשרות של שוק ההון, ובהם תוכלו למצוא גם את התנאים הטובים ביותר ואפיקי התקדמות מהירים.

  • עבודה בבתי השקעות - אנליסטים ומנהלי השקעות נחשבים ללא ספק לדובדבן שבקצפת בתחום של שוק ההון. המשכורות גבוהות מאוד, ועל פי הערכות עומדות על 20 אלף ₪ בחודש וצפונה. עובדים מתחילים מועסקים לרב במחלקת קשרי לקוחות ולומדים את העניין בהדרגתיות. לאחר מכן, יכולים להתקדם לחדרי המסחר לתפקידים בכירים יותר של מנהלי תיקי לקוחות או מנהלי השקעות של לקוחות פרטיים או מוסדיים. כדי להגיע לתפקידים מסוג זה, יש צורך ב-5 שנות ניסיון לפחות.
  • עבודה בבנקים - עבודה בבנקים היא עבודה הנוגעת לשוק ההון במהות שלה. הדרך לתפקידים בכירים כמו סמנכ"ל או מנהל בנק מתחילה בצעד הראשון, כפקידים או כנציגים טלפוניים המרוויחים משכורת ממוצעת של 6,000 ש"ח. דרישת הסף כדי להתקבל לעבוד בבנק תהיה ידע בתחום הבנקאי (מנהל עסקים/כלכלה/חשבונאות וכד'), והתחייבות ל-4 שנות עבודה שבסופן יוחלט האם העובד יתקבל לעבודה קבועה בבנק. מצד אחד, צריך לקחת בחשבון שלאחר תואר ו-4 שנות עבודה תמצאו את עצמכם בחוץ, אך אם תצליחו להיכנס – תהיו עובדי בנק בקביעות, תיהנו מתנאים סוציאליים השמורים לעובדי בנק ותוכלו לשאוף למשכורות גבוהות במיוחד.
  • עבודה בחברות ביטוח - האפשרויות לפיתוח קריירה בחברות ביטוח הן מגוונות יותר לעומת בתי השקעות ובנקים. לחברות הביטוח ניתן להיכנס גם ללא תואר אקדמי, וחלק גדול מעובדי חברות הביטוח אף מגיעים לאחר שירותם הצבאי לעבודה במוקדים הטלפוניים או לתפקידים מנהלתיים במשרד. תוך כדי העבודה ולאחר הצגה של יכולות אישיות גבוהות, ניתן להתקדם וללמוד עיסוקים מרכזיים בתחום הביטוח, כמו חיתום או ניהול תיקי תביעה. מבין כלל האפשרויות, הכי קל להתקבל לעבודה בחברות הביטוח שלא דורשות ניסיון או ידע מיוחד, ומשם לצמוח.

עבודה בשוק ההון – לאנשים שרוצים להצליח

עבודה בשוק ההון אינה דורשת למידת מקצוע ארוכה וממושכת. בחלק מהתחומים אמנם יש להוציא רישיון מהמדינה, אך הרקע יכול להיות מכל תחום שמשיק לתחום הפיננסי והכלכלי, לצד אפשרויות להיכנס לתחום דרך חברות הביטוח ולהתחיל מתפקידים זוטרים שלא בהכרח קשורים לשוק ההון. מומלץ להתחיל לעבוד מיד לאחר השירות הצבאי, כשתוך כדי צבירת הניסיון והלמידה, ניתן לחפש קורסים מתאימים שיעזרו לכם להתקדם.

המאמר נכתב בשיתוף חברת נישה

מאות משרות בתחום בשוק ההון במרחק לחיצה

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013