דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

השקעה בתעודות סל – מה חשוב לדעת

הבחירה בתעודות סל להרכבת תיק ההשקעות שלכם נבונה, אך כמו בכל תחום אחר, גם תעודות סל מביאות עמן יתרונות וחסרונות, משקיעים נבונים מקפידים ללמוד את התחום ולהכיר במגבלות של תעודות הסל. שוק תעודות הסל בישראל ובעולם כולו זוכה לפופולריות רבה, מחזור הפעילות בתעודות בעולם משוער לטריליון דולר. בישראל, היקף הפעילות השנתי נע סביב כ-60 מיליארד דולר. אין כל ספק כי מדובר באחד התחומים המעניינים ביותר בשוק ההון, משקיעים רבים בוחרים תעודות סל להרכבת תיק השקעות פסיבי או תיק השקעות אקטיבי.

כיצד לנהל נכון תיק השקעות

ראשית חשוב יהיה להבהיר כי ניהול השקעות הוא מקצוע לכל דבר. אין מדובר במשחק או מקור הכנסה קלה ופשוטה. בכדי לגרוף רווחים יש לדעת לזהות את ההזדמנויות הנכונות, את הזמן המתאים למכירה או קנייה, את הסיכונים ואת מצב השוק. השקעה דרך בית השקעות תוכל לפטור את המשקיע מהתעסקות עצמית מרובה בענף. לרוב, גם כאשר בוחנים את העמלות הנגבות על ידי חברות הניהול מתגלה כי השקעה דרך בית השקעות משתלמת יותר.

תעודות סל מול קרנות נאמנות

הפריחה בשוק תעודות הסל פגעה בקרנות הנאמנות, משקיעים רבים רואים היום את היתרונות של תעודות הסל על פני קרנות הנאמנות ומצביעים ברגליים. ההצלחה לה זוכות תעודות הסל בשנים האחרונות מעודדת את הבחירה בהן תוך נטישת קרנות הנאמנות, כיום אפשר להשקיע באגרות חוב גם בעזרת תעודות סל ללא כל חובה באחזקת קרנות נאמנות. התעודות מספקות למשקיעים השקעה קלה למעקב והבנה, שקיפות, דמי ניהול מינימליים והיצמדות למדד. בעבור רוב המשקיעים התעודות עונות לרוב הצרכים.

תעודות סל צמודות מדדים חדשים

העלייה בביקוש להשקעה בתעודות סל הביאה לפיתוח של תעודות המתבססות על מדדים חדשים, אלו הן תעודות המתמקדות בנישות מאוד ספציפיות, לעתים נישות קטנות מאוד המאופיינות בסחירות לקויה. הצלחת ההשקעה נשענת על המדד החדש, אם בעתיד יתברר כי המדד אינו מוצלח ההשקעה תהיה כושלת. המדדים החדשים מביאים עמם פוטנציאל רווחים אך גם דרגת סיכון משמעותית ודמי ניהול גבוהים יותר. את הבחירה במדדים החדשים מומלץ לבצע בצורה מושכלת תוך ליווי מקצועי, השקעה דרך בית השקעות מומלצת בכל התעסקות עם מדדים חדשים ואפיקים לא מוכרים.

תעודות סל סחורות

אלו הן תעודות הצמודות למחירי הסחורות, הן עוקבות אחר מחירי הסחורות בשוק העולמי ומייצרות בהתאם רווחים או הפסדים. אחת הבעיות הראשיות בענף היא קושי במעקב אחר מחירי הסחורות. כאשר עוסקים בסחורות כמו נפט או סחורות חקלאות, הסחר מתבצע באמצעות חוזים עתידיים. התעודות נדרשות גם כן במעבר בין החוזים תוך מכירת החוזה אשר פקע בזול ורכישת חוזה עתידי חדש במחיר גבוה יותר. המעבר בין החוזים נעשה באופן אוטומטי, יחד עם היקף הפעילות בשוק מסתיימות רוב ההשקעות בתעודות הסל סחורות בהפסדים.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013