דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

מיטב

מיטב בית השקעות

מיטב תעודות סל, מבית מיטב בית השקעות, היא חברה וותיקה יחסית בעולם תעודות הסל הישראלי, אשר הוקמה בשנת 2003. אפשר לומר שמיטב חתומה על היסטוריה קטנה בתחום זה, כאשר הנפיקה תעודת סל מט"ח לראשונה בישראל - הדס התחייבות דולרית סחירה בע"מ.

כאמור, מיטב תעודות סל פועלת תחת בית ההשקעות מיטב, אשר מציע שלל פעולות בשוק ההון: ניהול של תיקי השקעות, קופות גמל, קרנות נאמנות, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות, ניהול סיכונים, ייעוץ ללקיחת משכנתא, מסחר עצמאי ואף קורסים שונים בתחום שוק ההון והבורסה, תחת מכללת מיטב.

בית ההשקעות מיטב הוקם בשנת 1979 והוא מנוהל על ידי אילן רביב.

מיטב תעודות סל מנוהלת על ידי המנכ"ל ליאור כגן, אשר בעברו שנים של עיסוק בעיתונות כלכלית ולאחר מכן - ניהול מבט תעודות סל, משנת 2004 ועד איחודה עם מטיב תעודות סל. לצידו נמצא הסמנכ"ל, גדעון איזנברג, ששימש במשך מספר שנים כאנליסט וכמנהל פיתוח של כמה וכמה קרנות גידור.

נכון לרבע השלישי של שנת 2012, החזיקה מיטב בכנסים בהיקף של מעל שישה מיליארד שקלים, אותם היא מנהלת דרך תעודות סל. ברשות החברה מגוון גדול של תעודות סל, אשר מאפשרות למשקיעים לבנות תיק השקעות מגוון בעזרת אמצעי זה בלבד. כיום, מחזיקה החברה בכמעט 70 תעודות סל מסוגים שונים.

המוצרים אותם מציעה מיטב תעודות סל ללקוחותיה

כחברה מהמובילות בשוק, מיטב תעודות סל מציעה ללקוחותיה שלל תעודות סל מסוגים שונים, וביניהן:

  • תעודות סל מניות ישראל: ת"א 75, ת"א בנקים, תל דיב, יתר 50, נדל"ן 15 ועוד
  • תעודות סל אג"ח ישראל: תל בונד 20, תל בונד שקלי, שחר, גליל, גילונים, מק"מ, ממשלתי שקלי ועוד
  • תעודות סל מניות חו"ל: אוסטרליה ASX 2000, הודו NIFTY S&P, NASDAQ, CAC, NIKKEI, אנרגיה נקייה ארה"ב ועוד
  • תעודות סל סחורות: זהב לונדון
  • תעודות סל מורכבות: משולבת ממשלתי, משולבת קונצרני, משולבת קונצרני חו"ל, משולבת מניות בארץ ובחו"ל ועוד
  • תעודות סל מט"ח/פיקדון: פיקדון דולר, פיקדון אירו, פיקדון ליש"ט ועוד
  • תעודות סל חסר (שורט): חסר תל בונד 20, חסר תל בונד שקלי, חסר תל אביב בנקים, ממונפת חסר תל אביב 25 ועוד

מבין תעודות הסל הללו, תעודות סל הפיקדון (אלו אשר מציעות מעקב אחר מדדי מטבעות - שקל ומטבעות זרים) נחשבות לחזקות ביותר במיטב, אשר הצעידו אותה קדימה בשנת 2012. בשנה זו, היקף תעודות הסל של מיטב עמד על כ-35%.

מכירת מיטב תעודות סל לפסגות

באמצע 2012 הודיעו שני בתי ההשקעות, מיטב ודש איפקס, על מיזוג שיהפוך אותם לבית ההשקעות השני בגודלו בישראל. מאחר ושני בתי ההשקעות ניהלו בנפרד שתי חטיבות של תעודות סל - מיטב תעודות סל ותכלית תעודות סל - הורה הממונה על ההגבלים העסקיים למכור את אחת מהחטיבות הללו.

בעקבות כך, הוחלט למכור את מיטב תעודות סל לבית השקעות אחר ובתחילת שנת 2013 סוכם על מכירתו לפסגות בית השקעות, בסכום של 153 מיליון שקלים. חלק מ-33 עובדי מיטב המקורית, ימצאו את מקומם בפסגות, אך כרגע לא ברור מה מספר העובדים הסופי שייקלט בפסגות לאחר המיזוג הרשמי.

לאתר החברה: www.meitav.co.il

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013