דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

מהי תעודת סל?

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים על יותר ויותר אנשים אשר החלו להשקיע מכספם בתעודות הסל השונות. רבים מהם מדווחים על תשואות נאות בהחלט, עם מינימום סיכונים, וכן על אפיק השקעה פשוט פי כמה מאשר האלטרנטיבות. האמנם? כדי לענות על השאלה הזו, נדרש להתבונן על המאפיינים העיקריים של תעודות מסוג זה.

קווים לדמותן של תעודות הסל

ברמה הכללית, תעודת סל היא תעודת התחייבות אשר מונפקת על ידי גוף פיננסי כלשהו. היא נסחרת בבורסה לניירות ערך במסחר רציף, והמחיר שלה נקבע בהתאם לביקוש בשוק. כאשר אדם משקיע בתעודה מסוג מסוים, הרי שההתייחסות אליו היא כאילו הוא רכש את כל מניותיו של המדד כולו.

מכאן גם נובע הרווח וההפסד שמאפיין בוודאי השקעה בתעודות אלה. ברמה הכללית, הרי שעל פי הסכום המושקע בתעודה, ובהתאם לשינויים במדד שלה, ייקבע האם המשקיע הפסיד או הרוויח כסף באמצעות ההשקעה שלו. כמו כן, מחיר התעודה עצמו נקבע על פי מחיר הנכס הבסיסי אליו היא צמודה, כמו גם על בסיס הנוסחה אשר מוגדרת בתשקיף שלה.

הסוגים השונים של תעודות סל

העובדות מראות כי כמעט כל מדד יכלול בתוכו גם תעודות סל הנוגעות אליו. כל אחת מהן עוקבת, אם כך, אחרי מדד אחר, ומושפעת באופן ייחודי ממנו. אלו הם הסוגים הנפוצים כיום של תעודות סל:

כך מתחילים להשקיע

תעודות סל בישראל החלו להיסחר בשנת 2000, וצוברות פופולאריות רבה יותר בכל שנה שחולפת. ציינו כבר כי זהו אחד מאפיקי ההשקעה הנוחים ביותר שיש כיום, שעה שגם אנשים חסרי ניסיון או ידע פיננסי רב יוכלו, עם הזמן, לשלוט בו באופן ראוי, ולבצע החלטות בהתאם.

ועדיין, גם בתחום זה החודשים הראשונים עלולים להיות מורכבים בהחלט. זהו תחום שמצריך הכרה של כללי משחק שונים, ובו הפסדים בשבועות הראשונים בהחלט בגדר אפשרות. עקב כך, הרי שהמלצה מועילה בהחלט היא להיעזר בייעוץ של גורם מקצועי, בעיקר בנוגע לצעדים הראשונים בעולם תעודות הסל. לאחר מכן, כשכבר מבינים במה דברים אמורים, אפשר להתחיל ולפעול לבד.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

עוד על מהי תעודת סל:

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013