דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תכלית תעודות סל

תכלית תעודות סל

תכלית תעודות סל נחשבת כיום לגוף השני בגודלו בתחום תעודות הסל בישראל, מייד לאחר קסם תעודות סל, עם היקף של כ-20 מיליארד שקלים, נכון ל-2013, מבחינת ניהול תעודות הסל שבבעלותה כיום.

השם תכלית הוא שם וותיק בעולם ההשקעות, כאשר תכלית בית השקעות הוקמה בשנת 1987 על ידי קבוצת דיסקונט. למעשה, תכלית תעודות סל היא מעין גוף ש'נולד' מתוך תכלית בית השקעות וגם כמה מראשיה כיום עברו בגופים הללו - הן תכלית בית השקעות והן קבוצת דיסקונט.

כיום, תכלית תעודות סל נמצאת בבעלות של דש איפקס הולדינגס ושל קבוצת מייקל דיוויס. הראשונה מחזירה ב-59.9% ממניות החברה והשנייה - בחלק הנותר, 40.1%. שני הגופים הם מהידועים היום בישראל בתחום ההשקעות.

דש איפקס מחזיקה בבעלותה בין היתר גם ב'דש בית השקעות בע"מ' ולקראת סוף 2012 אף חתמה על מיזוג עם מיטב בית השקעות, מה שהפך את הגוף הזה לאחד הגדולים ביותר בישראל, אשר מנהל בין היתר קופות גמל, קרנות פנסיה ועוד.

קבוצת מייקל דיוויס (MDG), אשר נקראת על שם בעליה - אדם בעל ניסיון וידע עשיר בשוק ההון, מתרכזת היום בעיקר בהשקעה במעו"ף.

תכלית תעודות סל הוקמה בשנת 2004, כארבע שנים לאחר השקתה של תעודת הסל הראשונה בישראל, אך זה לא הפריע לה לפלס את דרכה אל הצמרת בתחום בישראל. כיום, היא מציעה שלל סוגים של תעודות סל, אשר יכולות להתאים לכל אחד.

בראש תכלית עומדים כיום שני מנכ"לים משותפים: דוד אללוף, שהחל את צעדיו הראשונים בשוק ההון בשנת 1999 והיה בעבר מנכ"ל קבוצת מייקל דיוויס, לצד איל סגל, שראשית דרכו בענף הייתה בשנת 1993 ומאז הספיק לשמש כמנכ"ל תכלית בית השקעות ומנהל המחלקה להשקעות של קופות הגמל בבנק דיסקונט.

שירותי ומוצרי תכלית תעודות סל

תכלית תעודות סל צברה לעצמה עם השנים נכסים רבים אותם היא מנהלת. לטובת לקוחותיה השונים, היא מציעה שלל תעודות סל מכל סוג:

  • תעודות סל מניות - עוקבות אחר מדדים שונים בבורסה הישראלית וכוללות גם תעודות ממונפות ותעודות שורט
  • תעודות סל מניות חו"ל - תעודות סל שעוקבות אחר מדדים בבורסות שונות בעולם וכן תעודות שקליות אשר עוקבות אחרי מדדים אלו
  • תעודות סל אג"ח - עוקבות אחרי מדדי אגרות חוב ממשלתיות וקונצרניות
  • תעודות סל פיקדון - תעודות סל אשר עוקבות אחרי מדדי מטבעות - השקל וכן מטבעות זרים מכל רחבי העולם
  • תעודות סל סחורות - עוקבות אחר ערכיהן של סחורות שונות (נפט, זהב וכסף)
  • תעודות סל מורכבות - תעודות סל אשר מציעות דרך השקעה מעט שונה מהנהוג בתעודות הסל ולרוב בעלת סיכון גבוה יותר
  • תעודות סל שורט - תעודות סל בחסר, אשר מוצעות ברוב האפיקים שצויינו לעיל

תכלית תעודות סל מנהלת גם אתר אינטרנט מתקדם שבו ניתן למצוא נתונים רבים על תעודות הסל השונות ועל שוק ההון כולו, ללמוד על מושגים טכניים בתחום ואף להתנסות בהשקעה בשוק ההון דרך תיק השקעות וירטואלי.

לאתר החברה: www.tih.co.il

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013