דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל פיקדון

תעודות סל מציעות למשקיע מעקב אחרי סוגים שונים של מדדים, ממחירי סחורות שונות, דרך שעורי מדדים בבורסה ועד ערכן של אגרות חוב. לצד כל אלו, ישנה תעודת סל אחת שנחשבת לפופולארית מאוד בקרב משקיעים, מתחילים ומתקדמים - תעודת סל פיקדון. למעשה, רבות מתעודות הסל כיום הן כאלו.

מהי תעודת סל פיקדון?

מדובר בתעודות סל אשר עוקבות אחר שערי מטבעות. זו יכולה להיות תעודת סל אשר עוקבת אחרי השקל הישראלי וכאלו אשר עוקבות אחר שערי מטבעות חוץ - מהדולר ועד היין, מהאירו ועד הפזו המקסיקני. לפני שניכנס לכדאיות של העניין וליתרונות שמציעות תעודות סל פיקדון מול אפיקים אחרים, ברור כי אחד היתרונות הגדולים של הכלי הזה הוא, פשוט מאוד, העניין שהוא מספק למשקיע. אין עוד כלי בבורסה הישראלית אשר מאפשר לאדם להרוויח כספים ממטבעות זרים ואפילו לא מהשקל. נפתחת כאן עבורו הזדמנות נוספת ליהנות מאפיק השקעה שיכול להיות מניב מאוד.

מדוע להשקיע בכלי אשר עוקב אחר שערי מטבעות?

כל משקיע שמחשיב את עצמו בוודאי זוכר את התקופה של ירידת ערכו של הדולר, לפני מספר שנים. זו הייתה ירידה תלולה מאוד, שנמשכה תקופה לא קצרה, והביאה את מצבו של הדולר לשפל חסר תקדים במונחים של היום. היו לכך כמה גורמים וביניהם המשבר של 2008 והמצב הכלכלי הבעייתי בארה"ב, אך השורה התחתונה ברורה: הדולר המשיך בכיוון אחד בלבד, כלפי מטה (מקור).

מי שראה את הנולד והחליט להשקיע בתעודות סל פיקדון אשר עוקבות אחר הדולר כאשר זה היה בשפל הגדול ביותר שלו, יכול היה להרוויח הרבה מאוד. מדוע? משום שהיום, הדולר נמצא במקום אחר לגמרי והתאושש יפה, עד שבישראל, למשל, חצה שוב את רף הארבעה שקלים לדולר, אחרי תקופה לא מבוטלת. בפרספקטיבה ארוכה, מדובר בעלייה מרשימה ובתשואה לא קטנה.

כך אפשר להגיד גם לגבי השקל, בצורה הפוכה: מי שניחש כי השקל יעלה ויתחזק בצורה כל כך משמעותית בנקודה הנכונה, הרוויח בשיא צניחתו של הדולר סכומים נאים מאוד. ואין הרבה הזדמנויות בהן ניתן להשקיע במטבעות ולעקוב אחריהם כל כך בקלות.

נכון, אדם יכול לקנות דולרים, להשאיר אותם 'מתחת לבלטות' ולמכור אותם כאשר הדולר יעלה. אבל אם יעשה זאת באמצעות תעודות סל פיקדון, הפעולה תהיה עבורו פשוטה בהרבה. ממש כמו כל השקעה בבורסה.

תעודות סל פיקדון יכולות להיות טובות יותר מכל פיקדון

הפיקדונות קצרי המועד שמציעים לנו הבנקים וגופים פיננסיים אחרים, לא שונים בהרבה מהשקעה בתעודות סל. בשני המקרים אנחנו משקיעים כסף בסכום מסוים, בשניהם התכנון הוא להשיג תשואה תוך זמן קצר יחסית ובשניהם נקבל כמעט תמיד סכום כסף גדול יותר מזה שיצא מכיסנו.

אבל, השקעה בתעודות סל פיקדון תהיה כדאית יותר, משום שהן מציעות ריבית גבוהה יותר (ריבית בנק ישראל או ריבית ה-Libor); מאחר ומדובר בתעודת סל, ניתן להוציא את הכסף כמעט בכל רגע נתון; התעודה מושפעת ישירות מהריבית, לעומת הפיקדונות הרגילים שמושפעים גם מהערכות - ולכן יכולים להפסיד הון; והריבית עצמה מושקעת בחזרה בתעודה ולכן יכול המשקיע ליהנות גם מריבית דריבית.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013