דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל סין

האם אתה מוכן לשוק הסיני? מקור: ויקיפדיה
האם אתה מוכן לשוק הסיני? מקור האילוסטרציה: ויקיפדיה

כמעט כל ילד יכול להצביע היום בביטחון על השוק המתפתח ביותר בעולם, והמסקרן ביותר מביניהם: כלכלת סין. זו כלכלה שהפכה כבר מזמן לשחקנית ראשית בעולם שלנו, ובאחרונה אף מתיימרת לאיים על ההגמוניה של ארה"ב הגדולה, אשר מחזיקה כבר עשרות שנים בתואר הכלכלה הגדולה בעולם.

משקיעים רבים בוחרים, בהתאם, להשקיע את כספם בסין, מתוך מטרה ברורה: להיות שם כשזה קורה, כאשר סין תגיע למעמדה הרם ותהיה בשיאה. אם הכלכלה בצמיחה, כל מי שייקח בה חלק, כך על פי תפיסה זו, ירוויח.

עם זאת, חשוב להדגיש כי השקעה כלכלית בסין יכולה להיות בעייתית ומסוכנת, הרבה יותר מאשר בארה"ב למשל. מדוע? משום שהשוק בסין הוא לא שוק חופשי כמו ארה"ב, משום שהשקיפות בו אינה מלאה ומשום שההתערבות של הממשל ומוסדות המדינה גבוהה מאוד יחסית. זה אומר, שלא הכל בטוח ומתקיים רק על פי חוקי השוק - המסובכים בפני עצמם.

אדם אשר נכנס לעולם הזה מבלי להכיר היטב את הכלכלה הסינית, עלול לעשות טעות שתעלה לו ביוקר. טעות שכזו, מתרחשת כל העת בקרב אנשים אשר חושבים שהם יודעים לקרוא את השוק, אך בפועל לא יודעים אפילו לקרוא סינית. במצב כזה, אין שום סיכוי שיצליחו להשיג את מבוקשם. הם צריכים מתווך.

המתווך שלכם בבורסה המתפתחת

תעודות סל הן כלים מאוד מסקרנים, אשר מתפתחים בשנים האחרונות בקצב אדיר. מהבחינה הזו, יש ביניהן ובין כלכלת סין הרבה מן המשותף. היתרון הגדול ביותר אולי של תעודות סל על פני כל כלי אחר, הוא שההשקעה היא סולידית, תבונית ו'רגועה' יותר. כיצד זה מתבטא בהשקעות בסין? תעודות סל סין אשר מוצעות לאזרחים הזרים יושקעו ברוב המוחלט של המקרים, לפחות נכון להיום, בבורסות הונג קונג בלבד. אזור זה, אשר בעבר היה קולוניה מערבית והיום שייך לסין, לא וויתר על קרבתו למערב והשקעה בו, תהיה בטוחה כמעט כמו השקעה בבורסות ארה"ב.

למעשה, תעודות סל סין מסוג זה, מבטיחות למשקיע כניסה לשוק המתפתח והגדל של סין, מבלי להסתכן באותן בעיות שציינו קודם לכן. זה כמו להיות עם ולהרגיש בלי - המשקיעים זוכים ונהנים בכל היתרונות, כמעט ללא חסרונות.

באילו אפיקים אפשר להשקיע?

ממש כמו תעודות סל ישראליות, גם תעודות סל סין עוקבות ו'נצמדות' למדדים שונים בבורסה של סין ובמקרה שלנו, כפי שציינו - בורסה של הונג קונג באופן ספציפי. ישנם לא מעט מדדים שכדאי לבחון את התנהגותם בבורסה זו.

כך, למשל, אפשר להשקיע בתעודות סל אשר עוקבות אחר מדד HSCEI שמרכז את 300 החברות הגדולות ביותר שנסחרות בכל רגע נתון בבורסה של הונג קונג. אופציה נוספת היא מדד 33 החברות החזקות בבורסה זו, אשר נקרא הנג-סנג (HANG SENG). ואלו רק שתי אופציות מסקרנות מתוך כמה וכמה.

ועדיין, לפני שאתם 'צוללים' פנימה ומתנסים בהרפתקה הזו, חשוב להתייעץ עם גורם מוסמך אשר מבין את התחום והתנסה בהשקעה בסין. כך, תדעו שהכסף שלכם מושקע במקום הנכון, מקום בטוח שיניב לכם תשואה שמבטאת את התפתחותה המדהימה של סין.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013