דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל נפט

משאבת נפט בטקסס שבארצות הברית. מקור: ויקיפדיה
משאבת נפט בטקסס שבארצות הברית ב-1955.
מקור: ויקיפדיה

בזמן שכולנו נאבקים מדי יום להרוויח את לחמנו ולסגור את החודש בצורה מכובדת, נותרו עוד כמה משאבים בעולם שאולי אפשר עוד איכשהו להיות שותפים בערך שלהם. אחד מהם הוא הנפט, האוצר השחור של כדור הארץ.

אז לא, אנחנו לא מדברים על להתחיל לקנות נפט מארצות ערב העשירות ולשמור אותו לעת צרה, אנחנו גם לא מנסים לעודד את המרוץ האינסופי אחר משאבים שמדלדל את כדור הארץ שלנו מכל אוצרותיו לאט לאט.

אנחנו מדברים על להרוויח ממה שכבר נסחר כרגע בעולם – בעזרת תעודות סל.

איך משקיעים בתעודת סל נפט

תעודת סל נפט היא אחת הדרכים הקלות להשקיע בנפט, נכס שנדמה שערכו נמצא רוב הזמן בכיוון העלייה. תעודת סל מייצגת בעצם חוזה עתידי על כמות מסוימת של חביות נפט. לאורך זמן נעשה מה שנקרא גלגול והוא מכירה של החוזים שעומדים לפקוע וקנייה של חוזים חדשים, מה שכמובן עשוי להשפיע על ערך התעודה. כל מה שעליך לעשות הוא לרכוש תעודת סל הצמודה למחיר הנפט. ישנם כמה סוגים של תעודות סל כאלה, ישראליות או בינלאומיות, ואת הרכישה ניתן לבצע באמצעות מנהל ההשקעות שלך או בעצמך דרך האינטרנט.

אז למה להשקיע דווקא בתעודות סל נפט?

רכישה של תעודת סל נפט היא לא הדרך היחידה לנסות ולהרוויח מכוחו הרב של הנפט בעולם. יש באפשרותך לרכוש דווקא מניות של חברות נפט אך כאן אתה מסתכן הרבה יותר. רכישת מניה של חברה מסוימת תגרום לך להיות תלוי בביצועי אותה חברה – אם החברה עצמה נכשלה – ערך המניה שלך יירד גם אם ערך הנפט עצמו נותר ללא שינוי או אף עלה. לעומת זאת, רכישה של תעודת סל משאירה אותך תלוי בערך הנכס עצמו. דרך נוספת להשקעה בתחום הנפט היא השקעה בקרנות נאמנות. כאן שוב תעודות הסל מציגות יתרון, הפעם בדמות דמי ניהול נוחים יותר.

זכרו!

עם כל הנאמר עד כה, יש להיכנס להשקעה בתעודות סל נפט בצורה מפוכחת וללא אשליות – אין כאן סיפורים של התעשרות בן לילה, אולי זהו יתרון נוסף של תעודות הסל ואולי דווקא חיסרון. ההשקעה ברוב תעודות הסל, מכל הסוגים, היא השקעה שנצברת במתינות ולאורך זמן, משאירה את הריגושים ואת הסכנות לסוגים אחרים של השקעות.

למידע נוסף: סקירה כללית של שוק הנפט בעולם  border=

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013