דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל מט"ח

מול מגוון ההשקעות, האפיקים והאסטרטגיות שמציעה ההתנהלות בשוק ההון, רבים מוצאים עצמם מבולבלים – במה כדאי לבחור, היכן להשקיע את הכסף ואיך תדע מתי להיכנס ואיך לצאת בזמן? לא תמיד יש תשובה ברורה, אבל מה שבטוח – ידע זה כוח. ככל שתבין יותר את השוק, כך תוכל לדעת מה מתאים לך יותר.

כי בסופו של דבר, גם בשוק ההון המתעתע, הכל זה עניין של אופי. אם אתה הרפתקן – עולם המניות קורא לך וגם בהן יש את היציבות יותר ואת אלו שפחות. אם אכן חוש ההרפתקנות זורם בעורקיך, אתה ודאי כבר יודע שישנן סכנות רבות המגיעות עמו. מי שלא מוכן להסתכן, כנראה שלא ירוויח בגדול, אבל עליו להיות מוכן גם להפסדים שעלולים להגיע.

למשקיעים הסולידיים יותר, אלה שמחפשים נתיבים יותר בטוחים ורגועים להשקעה, ממתין בסבלנות עולם תעודות הסל. תעודות סל לא עוקבות אחר ביצועי חברה מסוימת, כמו בעולם המניות, אלא אחר מדד, נכס או סחורה. השינויים בערך התעודה נקבעים אך ורק על פי השינויים בנכס או במדד עצמו.

מט"ח, ראשי התיבות של מטבע חוץ, מתייחס באופן כללי לכל שערי המטבעות הזרים שקיימים בעולם. תנודות מטבע חוץ מסוים קורות בהתאם לביקוש לאותו המטבע. אם כלכלת אותה מדינה נמצאת בשיאה, אם המסחר עם אותה מדינה פורח והתיירות משגשגת, יהיה ביקוש רב לקנייה של אותו המטבע. קונים רבים של אותו מטבע יובילו לעלייה בערכו. באותה צורה, אם ישנו משבר כלכלי, ירידה בתיירות, קשרי מסחר שהולכים ומתרופפים, הדבר יוביל לכך שמי שיש בידו את המטבע של אותה מדינה יזדרז למכור אותו לפני שערכו יירד עוד יותר, ולא רבים ימהרו לקנותו.

במקום לקנות או למכור מטבע חוץ, אתה יכול לקנות תעודת סל הצמודה לערכו.

זכרו!

למי שמשקיע בתעודות סל מט"ח כדאי להיות מעורה באקטואליה העולמית, או להיעזר ביועץ השקעות מנוסה. חיזוי נכון של התפתחויות חברתיות, כלכליות ופוליטיות יכול להעיד על התנהגות מטבעות חוץ שונים ולהוביל לרכישה נכונה. באותו אופן, יש להיות ער למתרחש גם לאחר הרכישה, ולא לגלות מאוחר מדי שהמדינה אשר למטבע שלה התעודה שלך צמודה, מוצאת עצמה במצבן של רבות, רבות מדי בזמן האחרון, ונכנסת למשבר ממנו קשה יהיה לה לצאת.

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013