דף הבית - פורטל תעודות סל
שם
דוא"ל
טלפון
נושא
כמה אתה באמת יודע על מסחר בתעודות סל? למד עוד!

תעודות סל זהב

זהב. זוהי אחת המתכות הנדירות ביותר שיש היום בעולם, וכמובן שככל שהסחורה נדירה יותר - כך היא שווה יותר. ברזל, למשל, נפוץ מהזהב פי כמה וכמה, והברזל עצמו נחשב היום יקר מאוד. נתון זה לבדו צריך להספיק כדי להבין את הבהלה לזהב, מושג שנכנס לתודעתו של האדם עוד לפני מאות שנים, אך נשאר אקטואלי עד היום.

כיום, יש לישראלים דרך נפלאה להשקיע בזהב - מבלי לרכוש אפילו גרם אחד בפועל. הדרך הזו נקראת תעודת סל והיא יופי של אפשרות לסחור ולהשקיע בסחורות, מבלי להשקיע בהחזקתן, בשמירה עליהן, בניוד שלהן ועוד. תעודות סל סחורות, באופן כללי, לא מתייחסות לסחורה עצמה, אלא לחוזים אשר נחתמים בין שני צדדים במסגרת עסקאות על הסחורה המודברת. למעשה, כמו בכל מסחר בבורסה לניירות ערך, ההשקעה היא בנייר אשר מסמל את ערכו של נכס מסוים, במקרה הזה - סחורה מסוג מסוים אשר נסחרת גם 'בעולם האמיתי'.

מדוע להשקיע בזהב בבורסה?

האפשרות הקלאסית, של קניית אונקיות זהב ומכירתן, היא אופציה שעומדת לרשות כל אחד אבל היא כאמור מסורבלת יותר. אדם שעושה זאת צריך לרכוש מלאי יחסית גדול כדי להפיק ממנו רווחים וכמובן שהדבר החשוב ביותר כאן הוא ההחזקה בו.

אם אדם קונה כמות גדולה של זהב, הוא צריך לשמור עליו ולאבטח אוו - אחרת הוא ייגנב בתוך זמן קצר. מלבד זאת, עליו לשמור אותו במקום שמתאים להחזקת זהב מבלי לגרום לו נזקים (למרות שהזהב הוא מתכת ששורדת בתנאים קיצוניים) ולהקצות לו את המקום הזה. כך או כך או כך, מדובר בהשקעה שלא לכולם יש סבלנות לגביה.

תעודות סל זהב הן האופציה המועדפת עבור המשקיע הפרטי, אם כן. עד להשקתן, לא הייתה לו שום אפשרות להשקיע בסחורות מבלי לקנות אותן, אך היום זה אפשרי, ובערוץ מקביל שמשקף את המסחר האמיתי כמעט אחד לאחד.

זו בפני עצמה סיבה מספיקה להשקיע בזהב בבורסה, דרך תעודות סל מתאימות. היום ישנן בארץ כמה תעודות סל כאלו והן עוקבות אחר המחיר הריאלי והאמיתי של המתכת היוקרתית הזו. וכאן אנחנו מגיעים לסיבה השנייה להשקעה בזהב.

מחיר רק הולך ועולה

אדם מסוים שהיה משקיע בזהב בשנת 1973 ומחכה בסבלנות עד היום, היה כנראה מסיים את התהליך הזה כשהוא עשיר כקורח. מדוע? משום שהמחיר של הזהב רק הולך ועולה ככל שהשנים נוקפות. כך, בשנת 1973 מחיר אונקיית זהב עלה בסביבות 100 דולרים. המחיר שלה היום הוא בסביבות 1,700 דולרים - וגם אם לוקחים בחשבון אינפלציה וכדומה, מדובר בעלייה בלתי רגילה, שנחשבת להשקעה כדאית.

אבל, האם המחיר של הזהב היום לא הגיע כבר לשיאו? לפי מספר סימנים, אפשר לומר שלא. כמובן שאין אדם שיוכל לקבוע זאת בוודאות, אך ישנם שני גורמים שמאפשרים לשער שהמחיר יעלה:

  1. מחיר אונקיית זהב הגיע בשנת 2011 כבר לרף ה-1,900 דולרים, כך שזה בהחלט יכול לקרות בעתיד שוב.
  2. הזהב ימשיך להיות מבוקש מאוד והביקוש אליו עשוי רק לעלות. קצב גילוי הזהב הולך ומכלה את כל הזהב הזמין בטבע, כך שהוא הופך לנדיר יותר ויותר. ככל שהוא יהיה נדיר יותר, כך המחיר שלו ימשיך לעלות עוד ועוד.

מקורות מומלצים: אתר המכיל מידע בזמן אמת על מחיר הזהב בעולם: GoldPrice.org

שתף תוכן זה עם חבריך!
אנו עושים מאמצים לאסוף עבורך מידע מדוייק ועדכני. עם זאת, אין אנו יכולים להיות אחראים לנכונות במידע ולאפשרות שימוש בו בניהול כספך. אין לראות במידה זה כל המלצה על דרך השקעה או פעולה. יש לבדוק כל מידע המפורסם באתר לפני קבלת החלטה. מערכת האתר אינה אחראית לכל נזק שיגרם לך כתוצאה משימוש במידע המופיע באתר זה.

יצירת קשר, פורטל תעודות סל © כל הזכויות שמורות 2013